Напад во Ирак | Вести | DW | 05.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Напад во Ирак

*

Во експлозија на автобомба во ирачкиот главен град Багдад загинале најмалку девет лица.Експлозивот бил поставен во шиитскиот кварт Садр сити,каде биле собрани мноштво луѓе, чекајќи автобуси.