Напад во Ирак | Вести | DW | 04.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Напад во Ирак

Во Северен Ирак во нов напад загинаа 11 вработени во Електрична централа.Тие биле на пат кон работното место кога било пукано врз нивниот автомобил,соопшти полицијата.Атентатот се случил кај градот Хавиџа.