1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Niklas Frank
Фотографија: DW

Мојот татко нацист

4 септември 2018

Никлас Франк е син на еден од најозогласените нацисти во хитлерова Германија, Ханс Франк. Неговиот татко бил одговорен за смртта на милиони луѓе. Неговата насмевка го прогонува до ден-денешен. Ова е неговата приказна

https://p.dw.com/p/34FkU

Како да се справите со минатото на вашето семејство и на вашиот татко кој бил воен злосторник? Одговорот на ова прашање со децении го бара Никлас Франк- син на еден од најозогласените нацисти во хитлерова Германија. Ова е неговата приказна: 

Мојот татко нацист

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Македонски пари, денар

Минималецот се зголеми, но револтот за платите не се намали

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница