″Молитва“ победник на Евровизија | Вести | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

"Молитва“ победник на Евровизија

Србија до доцна во ноќта го прославуваше големиот успех на Марија Шерифовиќ која со песната Молитва победи на вчерашниот избор за песна на евровизија кој се одржа во Хелсинки. Второто место го освоија Украина, трета беше руската Серебро. Македонскиот преставник Каролина Гочева со песната Мојот свет го освои 14 место, кое е недоволно за директен пласман во финалето кое наредната година ќе се одржи во Србија.