Митови и факти за германските автопатишта | Сите содржини | DW | 31.03.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Митови и факти за германските автопатишта

Законот за воведување на патарини на германските автопатишта ја мина и последната пречка. Иако Германија повеќе нема да може да се фали како единствена земја без патарини, патиштата нема да загубат на атрактивност

Прочитај го и ова