Мисија на ОН - Косово | Вести | DW | 02.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Мисија на ОН - Косово

Мисијата на Обединетите нации што изминатата недела ги посети Србија и Косово денеска треба да го поднесе својот извештај пред Советот за безбедност. Целта на посетата на Мисијата на ОН, која беше иницирана од страна на Русија, беше да се направи анализа на спроведувањето на стандардите во покраината.