1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Мир или привремено примирје во Украина?

19 февруари 2015

Кризата во Украина е голем тест за германската надворешна политика која се најде во вкрстен оган меѓу Москва и Вашингтон

https://www.dw.com/mk/%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%98%D0%B5-%D0%B2%D0%BE-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B0/video-18268885
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Fußball EURO 2020 | Ukraine vs. Nord-Mazedonien

Борисов: Соседите не ги разбираат европските вредности

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница