Милошоски во Вашингтон на средба со Рајс | Вести | DW | 09.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Милошоски во Вашингтон на средба со Рајс

*

Очекуваната покана за прием на Македонија во НАТО е централна тема на денешните разговори меѓу македонскиот министер за надворешни Антонио Милошоски и шефицата на американската дипломатија Кондолиза Рајс во Вашингтон. Милошоски кој до среда е во работна посета на САД, како што соопшти неговиот кабинет, ќе има средби и со советникот за национална одбрана Стивен Хедли, заменик министерот за одбрана Гордон Енгланд и со повеќе сенатори и конгресмени.