1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Метју Нимиц - човекот со тешка задача

22 јуни 2018

Метју Нимиц 19 години е специјален претставник на ОН во спорот за името меѓу Македонија и Грција. Кој е човекот кој како подарок за роденденот доби договор за решавање на речиси тридеценискиот спор?

https://www.dw.com/mk/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%98%D1%83-%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%86-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B0/video-44347413
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски македонското Собрание

Огнени кочии

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница