Меркел: „Добро ми е“ | Сите содржини | DW | 19.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Меркел: „Добро ми е“

Цврстината и издржливоста на германската канцеларка Ангела Меркел се познати. Но, сцената од дочекот на украинскиот претседател Зеленски во Берлин сега отвори прашања за нејзината здравствена состојба.

Гледај видео 01:45

Прочитај го и ова