МВР го презентира оружјето запленето во акцијата Планинска бура | Вести | DW | 09.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

МВР го презентира оружјето запленето во акцијата Планинска бура

*

Министерството за внатрешни работи на Македонија денеска ќе го презентира оружјето запленето во акцијата Планинска бура. Презентацијата треба да биде оддржна во касарната Ѓорче Петров а најавено е присуство на полициските аташеа од странските дипломатски преставништва во Македонија. Министерката за внатрешни Гордана Јанкуловска ќе се сретне со дел од припадниците на Единицата за брзо распроедување кои

учествуваа во акцијата на Шар Планина.