Македонските спортисти во Торино | Теми | DW | 06.02.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Македонските спортисти во Торино

На зимската олимпијада меѓу учесниците ќе биде и Македонија - нејзините претставници се веќе во Торино.

default

Во зимските спортови сите настапи на водечките претставници во сите дисциплини во полседниов периодбеа насочени кон темпирање на врвната форма за престојната зимска олипијада.