Македонија треба да ги промовира своите квалитети | Северна Македонија | DW | 25.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Македонија треба да ги промовира своите квалитети

На прославите по повод 50 годишнината од потпишувањето на Римските договори, во Берлин, нема претставници на македонската влада. Македонија чека на датум за почеток на преговори за членство во ЕУ. Колку и‘ е Европа блиску?

default

Реклама