Македонија не отстапува од уставното име | Северна Македонија | DW | 01.09.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Македонија не отстапува од уставното име

Македонија нема да отстапи од уставното име и Грција,нејзините граѓани и деловни луѓе веројатно досега разбрале дека тоа не ја загрозува соседната земја.Ова е денешната порака на македонскиот премиер Никола Груевски по повод неодамнешната изјава на шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојанис во врска со ова прашање.

Скопје не го менува ставот

Скопје не го менува ставот

Реклама