Македонија на ЦЕБИТ | Економија | DW | 07.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Македонија на ЦЕБИТ

На престижниот саем за информатичка технологија, ЦЕБИТ, Македонија се претставува како привлечна дестинација за инвестиции. Кои се нејзините адути?

default

Саемските хали во Хановер каде што се одржува Цебит

За заинтересираноста на германските компании за инвестирање во Македонија и за она што го нудат македонските компании на ЦЕБИТ, за Дојче Веле зборува Кирил Несторовски, промотор за инвестиции во Германија.
Реклама