Македонија – Ди Карло | Вести | DW | 23.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Македонија – Ди Карло

Заменикот-помошник државен секретар за европски и азиски прашања на американскиот Стејт Департмент, Розмари Ди карло, денеска во Скопје ќе води разговори со македонскиот државен врв и претставници на опозицијата. Темина разговорите се америакнсакта поддршка за Македонија на патот кон НАТО, состојбите во регионот и билатералните односи.