Критично ниво на безбедност во Англија | Вести | DW | 01.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Критично ниво на безбедност во Англија

*

Велика Британија го подигна на највисоко, критично ниво степенот на безбедност, што укажува на непосредна опасност од терористички напади. Мерката следи откако е утврдено дека инцидентот на аеродромот во Глазгов кога вчера во терминалот влета запален автомобил, е поврзан со двете автомобили бомби во Лондон. Полицијата сопшти дека, покрај двајцата мажу уапсени во Глазгов, уапсила уште две лица поради сомневање дека се вмешани во обидите за атентати.