Кој од балканските лидери е љубимец на Ангела Меркел? | Свет | DW | 06.06.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Кој од балканските лидери е љубимец на Ангела Меркел?

Балканските лидери во вечна трка за наклонетоста на германската канцеларка. Кој е во водство? Кој ја ужива довербата на Ангела Меркел? #DE_facto:

Една работа го издвојува Александар Вучиќ од останатите балкански лидери: канцеларката Меркел се состана со него во екот на предизборната кампања во Србија. Таква јасна поддршка таа им имаше пружено уште само на француските претседателски кандидати. Вучиќ дефинитивно има добар статус. Значи ли тоа дека официјален Берлин слепо му верува? Погледнете во новото издание на #DE-facto:

Гледај видео 02:40

#DE_facto: Пленковиќ или Вучиќ? Кој е љубимец на Ангела Меркел?

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама