Која загатка ќе ја одгатне денеска СЈО? | Северна Македонија | DW | 23.03.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Која загатка ќе ја одгатне денеска СЈО?

Специјалното јавно обвинителство, невообичаено, денешната прес-конференција ја најави со гатанка. Се најавува отворање на нови случаи кои, повторно, ќе започнуваат на буквата „Т“

СЈО предизвика изненадување во јавноста откако денешната прес-конференција ја најави со загатка:

„Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“.

Невообичаената најава ја заинтригира јавноста.
Сите досегашни случаи кои ги отвори СЈО започнуваа на буквата Т:

Таргет, Титаник, Тортура, ТНТ, Транспортер, Тврдина, Трезор, Топлик, Тендери, Тарифа, Тенк и Труст. Вкупно 12 на број. Во нив, осомничени и обвинети се десетици актуелни и поранешни државни, локални и партиски функционери и бизнисмени.

Дали денеска ќе биде отворен еден или повеќе случаи ќе дознаеме во 11 часот. Ова се случаите кои досега ги отвори СЈО.