Косово – УН - Ахтисари | Вести | DW | 19.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Косово – УН - Ахтисари

Канцеларијата на специјалниот пратеник на ОН за Косово Марти Ахтисари е во процес на затворање. За нас преговорите се завршени – порача портпаролот Реми Дурло. Ахтисари претходно во повеќе наврати изјавуваше дека мандатот на УНОСЕК завршува во моментот кога Советот за безбедност ќе усвои резолуција за идниот статус на Косово.