Косово – УНМИК нов извештај | Вести | DW | 06.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Косово – УНМИК нов извештај

*

Шефот на УНМИК Јоакир Рикер ќе поднесе овој месец нов извептај за состојбата на Косово, соопштија претставници на ОН во Њујорк. Новиот извештај веројатно ќе биде претставен паралелно со серијата состаноци на претставниците на меѓународната заедница со делегациите на Белград и Приштина, најавени за 28-ми септември на маргините на генералното собрание.