Конгрес на либералите во Штутгарт | Вести | DW | 16.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Конгрес на либералите во Штутгарт

*

Денеска во Штутгарт либералите го продолжуваат партискиот конгрес. По вчерашниот реизбор на шефот на партијата Гидо Вестервеле денеска ќе бидат избрани членовите на управниот одбор. Се очекува да се дебатира за политиката за култура, социјалните системи и данокот за наследство.