Кина – жртви во лавина од кал | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Кина – жртви во лавина од кал

На југозападот на Кина во лавина од кал загинаа најмалку 40 лица. Многумина останаа без покрив над главата, јавува агенцијата Хсинхуа.