1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Ким Јонг Ун

Тема

Ким е претседател на Северна Кореја. Се верува дека е роден во 1982 или 1983 година, а власта ја наследува од својот татко Ким Јонг Ил во 2011 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе