Киднапиран германец во Авганистан? | Вести | DW | 04.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Киднапиран германец во Авганистан?

*

Германски државјанин исчезнал во Авганистан и најверојатно е киднапиран, потврди денеска Мартин Јегер, портпаролот на германското министерство за надворешни работи. Не соопшти други детали освен дека лицето не работело ниту за владата, ниту за хуманитарни организации, а не е ниту новинар. Се знае само дека инцидентот се случил во јужен Авганистан.