Киднапирани германци во Ирак!? | Вести | DW | 29.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Киднапирани германци во Ирак!?

Германската амбасада во Багдад ги проверува информациите дека најмалку тројца германски државјани биле киднапирани во Ирак. Ирачката полиција соопшти дека тројцата германци кои работеле како компјутерски ексерти во ирачкото министерство за финансии биле киднапирани од возило на улицата Палестина во центарот на Багдад. Министерството за надворешни работи во Берлин сеуште не може да ја потврди оваа вест.