Киднапираниот германец во Авганистан бил убиен | Вести | DW | 03.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Киднапираниот германец во Авганистан бил убиен

*

Германскиот државјанин кој беше киднапиран во Авганистан, починал како последица од прострелни рани, велат официјалните резултати од обдукцијата во Келн. Ова го потврди министерството за надворешни работи во Берлин. Телото на германскиот инженер беше пронајдено неколку денови откако беше киднапиран од страна на талибанските милитанти. Во меѓувреме сеуште е нејасна судбината на вториот германец кој сеуште е заложник на талибанците во Авганистан.