Келер задоволен од турнејата во Азија | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Келер задоволен од турнејата во Азија

Германскиот сојузен претседател Хорст Келер извлече позитивен биланс од својата еднонеделна азиска турнеја. Во Виетнам и Кина тој се заложи за поголеми напори во заштитата на природната околина, а го постави и прашањето за човековите права. На крајот од турнејата Келер вчера ја посети кинеската стопанска метропола Шангај и одржа предавање на реномираниот универзитет Тонгѓи, основан пред 100 години од страна на еден германски лекар.