Келер во Кина | Вести | DW | 24.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Келер во Кина

Германскиот претседател Хорст Келер,во рамките на посетата на Кина денека ќе има средба со претседателот Ху Џинтао. Келер на Кина ќе и понуди поддршка за развој на технологии за заштита на климата. Целта е галопирачкиот развој во Кина да не оди на штета на животната средина. Земјата не смее да ја повтори грешката на Западот изјави Келер. На дневен ред се и прашањата поврзани со заштита на човековите права.