Келер во Кина | Вести | DW | 24.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Келер во Кина

Германскиот претседател Хорст Келер во рамките на посетата на Кина ќе има средба со претседателот Ху Џинтао. Келер на Кина ќе и понуди поддршка за развој на технологии за заштита на климата. Целта е галопирачкиот развој во Кина да не оди на штета на животната средина. Земјата не смее да ја повтори грешката на Западот изјави Келер. На дневен ред се и прашањата поврзани со заштита на човековите права.