Келер – Балкан | Вести | DW | 03.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Келер – Балкан

*

Германскиот претседател Хорст Келер ја повика Романија порешително да се бори против корупцијата и да го реформира судскиот систем. Корупцијата им штети најмногу на обичните граѓани, порача Келер по средбата со романскиот претседател Трајан Басеску во Букурешт. На свечениот прием во негова чест, Келер ја истакна улогата на германските претпријатија за економскиот напредок на Романија. Германија е најважен трговски партнер на Романија.