1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Фотографија: Privat

Катерина Блажевска

Катерина Блажевска е долгогодишен новинар и добитник на бројни признанија во областа на журнализмот.

Родена во 1967 година, Катерина Блажевска е долгогодишен новинар во Северна Македонија и добитник на бројни признанија во областа на журнализмот. Кариерата ја започнува во Македонско радио, а продолжува во весниците Македонија Денес и Дневник- каде станува и главен и одговорен уредник. Долгогодишен дописник на ДВ македонски. 

Прескокни го блокот Одбрани написи од Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе написи од Катерина Блажевска

Повеќе написи од Катерина Блажевска

Покажи повеќе написи