Катастрофата се претвора во трагедија | Македонија | DW | 09.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Катастрофата се претвора во трагедија

Последиците од поплавите во околината на Скопје се застрашувачки. Покрај жртвите и повредените, стотици луѓе останаа без своите домови. Мештаните велат дека има уште исчезнати.

Гледај видео 01:16
Now live
01:16 минути

Катастрофата се претвора во трагедија

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама