1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Автомобили и мобилност

Како изгледа службениот автомобил на новиот германски канцелар?

Максимилијан фон Маух
7 јануари 2022

Дали некогаш сте посакале да се возите како светски лидер? Ова е автомобил за сите овие цели: може да ве заштити, а нуди комфор и луксуз. Погледнете како изгледа службениот автомобил на новиот германски канцелар!

https://p.dw.com/p/45FdN
Прескокни го блокот Поврзани теми

Поврзани теми

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Фатмир Бесими, министер за финансии

Бесими: Борбата со сивата економија ќе биде бескомпромисна

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница