Исчезнати италијански војници во Авганистан | Вести | DW | 23.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Исчезнати италијански војници во Авганистан

*

Двајца италијански војници од составот на ИСАФ се водат како исчезнати во Авганистан. Италијанското министерство за надворешни соопшти дека за сега немале контакт со двајцата мажи. Се уште не е потврдено дали војниците се киднапирани.