1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Голема е горчината што нашите пријатели ни ставија блокада

18 ноември 2020

Голема е горчината што нашиот најголем пријател ни стави блокада, вели во интервју за Дојче веле премиерот Зоран Заев. Тој зборува за односите со Бугарија, за пандемијата на коронавирусот, за пензиските реформи...

https://p.dw.com/p/3lWSf
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Новинарство
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница