1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Бојко Борисов
Фотографија: Georg Hochmuth/AFP

Бојко Борисов

Тема

Бојко Борисов е бугарски политичар, градоначалник на Софија и премиер на повеќе влади. Роден е на 13 јуни 1959 година во селото Банкја во близина Софија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе
Прескокни го блокот Став

Став

Deutsche Welle Bulgarische Redaktion Alexander Andreev

Марија Габриел - светли точки и сенки

Александар Андреев
Emilia Milcheva

Бугарија: Кој го изеде асфалтот?

Емилија Милчева