Израелски напади во појасот Газа | Вести | DW | 04.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Израелски напади во појасот Газа

*

Во израелските воздушни и артилериски напади во појасот на Газа загинале најмалку четворица Палестинци,меѓу нив тројца цивили.Кратко претходно радикалните Палестинци повторно испалуваа Касам ракети врз израелска територија,но без поголеми штети.Според израелски информации,во изминатите четири месеци биле испалени околу илјада вакви ракети.