Земјотрес во Чиле | Вести | DW | 21.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Земјотрес во Чиле

*

Силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени спореед Рихтеровата скала го погоди северниот дел на Чиле. Засега нема информации за жртви или материјални штети. Истиот регион минатата недела го погоди земјотрес со интензитет од 7,7 степени според Рихтер при што загинаа две лица, а аколу 15 000 луѓе беа повредени. Тогаш беше регистрирана и голема материјална штета.