Земјотрес во Индонезија | Вести | DW | 17.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Земјотрес во Индонезија

*

Еден ден по катастрофалниот земјотрес во Перу, силен земјотрес го потресе и истокот на Индонезија. Според информациите на властите, земјотресот имал јачина од 6,2 степена. Засега нема извештаи за можни жртви или штети.