Загинаа деца во напад во Авганистан | Вести | DW | 18.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Загинаа деца во напад во Авганистан

*

Во воздушен напад врз скривалиште на Ал Каеда во близина на џамија во источен Авганистан покрај екстремистите се убиени и седум деца. Американската војска изрази жалење за случајот и ја обвини Ал Каеда дека ги користела децата као заштитен зид.