Жртви при невремето во Мексико | Вести | DW | 02.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Жртви при невремето во Мексико

*

Повеќе лица ги загубија животите во големите дождови и тропската бура Хенриете, на мексиканскиот брег на Пацификот. Само во Акапулко на југот на земјата при лизгање на земјиштето погинаа шест лица. Тропската бура Феликс над Атлантикот пак е калсификувана во ураган.