Жртви при напад во Ирак | Вести | DW | 07.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Жртви при напад во Ирак

Во два самоубиствени напада во близина на Рамади, западен Ирак, униени се 20 лица, јави полицијата а уште 40 се повредени. Експлозивите биле поставени во автомобил. Вчера при напад на пазар во Багдад беа убиени 35 лица.