Жртви при напад во Багдад | Вести | DW | 05.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Жртви при напад во Багдад

*

При напад врз бензинска станица во Ирак убиени се најмалку девет лица, а уште 11 се повредени. Според податоци на полицијата, непознати лица ја гранатирале бензинската станица и ги погодиле луѓето кои се наоѓале таму со своите автомобили. Уништени се 13 возила.