Жртви во пожар на гасовод во Саудиска Арабија | Вести | DW | 18.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Жртви во пожар на гасовод во Саудиска Арабија

*

Најмалку 28 лица загинаа во пожар на гасовод во Саудиска Арабија, објави телевизијата Ал Арабија. Државната гасоводна компанија соопшти дека причина за пожарот е истек на гас, но дека пожарот е веќе под контрола.