Жртви во напад во Авганистан | Вести | DW | 11.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Жртви во напад во Авганистан

*

Најмалку 19 лица загинале, од кои голем број се деца, во самоубиствен напад во Авганистан врз НАТО трупите. 35 мина авганистански и странски војници се повредени. Атентаторот се дигнал во воздух кога покрај него поминувал конвојот со војниците.