1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Женева

Тема

Вториот најголем град во Швајцарија е сместен покрај Женевското езеро во француското јазично подрачје

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики