Ел Масри во психијатриска клиника | Вести | DW | 18.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ел Масри во психијатриска клиника

Германецот од либанско потекло Калед ел Масри кој вчера беше уапсен за подметнување пожар е задржан во психијатриска болница. Масри опожарил една продавница во баварскиот град Ној Улм, каде не сакале да му заменат купена неисправна стока. Калед Ел Масри е познат по грабнувањето од страна на ЦИА и префрлувањето во Авганистан каде што мина повеќе месеци во затвор.