Експлозија на гасовод во Њујорк | Вести | DW | 19.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Експлозија на гасовод во Њујорк

*

Властите на Њујорк евакуираа неколку блокови во Менхетен по ноќешната експлозија на гасоводна цевка. Во инцидентот според последните информации загинало едно лице а неколкумина се повредени. Полицијата соопшти дека станува збор за несречен случај и не се сомнева во терористички напад.