Експлозија во Анталија | Вести | DW | 29.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Експлозија во Анталија

Едно лице загина, а најмалку десет туристи се повредени кога голем резервоар со нафта утринава експлодираше во хотел во Анталија. Според турскиот огранок на Си Ен Ен, експлозијата се случила во турскиот град Белек во хотел со пет ѕвезди. Се уште не се познати причините за несреќата, но може да се работи за техничка грешка. Резервоарот со нафта бил заменет пред неколку дена.